За діями хакерського угруповання Ghostwriter стоїть офіційна влада РФ – МЗС ФРН

Кібербезпека, Росія, Світ

Представниця МЗС ФРН Андреа Зассе заявила, що хакерське угруповання Ghostwriter веде підривну кібердіяльність за вказівкою влади Російської Федерації.

Влада Німеччини вимагає від Росії негайно припинити діяльність Ghostwriter в країні напередодні виборів до Бундестагу.

Про це Зассе сказала на пресконференції в понеділок, 6 вересня.

“Уряд Німеччини має надійні відомості, на підставі яких дії Ghostwriter можна віднести до операцій російської держави, а конкретно – російської військової спецслужби ГРУ (Головне управління Генерального штабу армії РФ – ред.)“, – сказала Зассе.

Вона зазначила, що німецькі спецслужби вже кілька років відслідковують роботу хакерів, що оперують під назвою Ghostwriter. За словами Зассе, угруповання комбінує звичайні кібератаки з операціями по дезінформації та надання впливу. А віднедавна в Берліні стали помічати посилену орієнтацію таких дій на Німеччину.

“У Німеччині напередодні виборів до Бундестагу робилися спроби – в тому числі за допомогою фішингових атак – отримати доступ до паролів депутатів Бундестагу і земельних парламентів для розкрадання їхніх особистих даних, – заявила Зассе. – Такі атаки можуть бути підготовкою до кампаній по дезінформації в зв’язку з майбутніми виборами”.

У Берліні не сумніваються, що за діями хакерського угруповання Ghostwriter стоїть офіційна російська влада, і вимагають негайно припинити кібердиверсії, в яких бачать “загрозу безпеці Федеративної Республіки і процесу демократичного волевиявлення” на майбутніх виборах.

Вимога німецької влади була передана і безпосередньо відповідальним особам в Росії. Зокрема, під час останнього засідання німецько-російської робочої групи з питань політики безпеки 2 і 3 вересня, в ході якої відбулася зустріч статс-секретаря в МЗС ФРН Мігеля Бергера з першим заступником міністра закордонних справ РФ Володимиром Титовим. Берлін, додала Зассе, залишає за собою право прийняти і додаткові заходи захисту.

Джерело.

Залишити відповідь