ЗМІ: для Путіна купили дачу Брежнєва в окупованому Криму (фото, відео)

Світ

Колишню дачу генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва в Криму купив більше ніж за мільярд рублів житель Москви, який викладає бойові мистецтва.

Про це повідомляє видання “Проект”.

Журналісти даного медіа припускають, що за цією людиною може стояти компанія, близька до оточення президента Росії. У виданні також відзначають, що колись дача повинна була стати його офіційною резиденцією.

Як пише видання, в 2019 році, після анексії Криму Росією, колишня дача Брежнєва була продана за 1 мільярд 200 мільйонів рублів, це одна з найдорожчих угод з місцевою нерухомістю. Покупцем виступила компанія, зареєстрована за 8 місяців до проведення аукціону. Її генеральним директором і основним кредитором виявився москвич Яніс Ерманіс. Як вдалося з’ясувати “Проекту” він живе в неблагополучному районі Глянув на сході міста. За освітою Ерманіс – економіст, з молодості захоплюється в’єтнамським єдиноборством вин-чун-фат-за-Куен і дає приватні уроки.

Компанія, зареєстрована на ім’я Ерманіса, виявилася пов’язаної з банком “Росія”, основним акціонером якого є друг президента Путіна Юрій Ковальчук, а всі відомі акціонери – його наближені. Чи планують Ковальчук або співвласники його банку користуватися дачею самі або купили її для Путіна – невідомо.

Дача “Гліцинія” побудована в 1955 році для фактичного глави СРСР Микити Хрущова, він брав на ній главу Югославії Йосипа Броза Тіто. Але Брежнєв часто відпочивав на дачі, приймав гостей, за час його керівництва державою він зустрічав на ній майже всіх керівників країн соціалістичного блоку.

До російської анексії Криму, в 2004 році об’єкт придбав російський державний банк ВТБ за 15 мільйонів доларів за тодішнім курсом. Колишній президент України Леонід Кучма в мемуарах писав, що “дача купувалася для Володимира Путіна, як його резиденція”.

Про те, що дача призначалася саме для Путіна, заявляв Віктор Шемчук, який тоді був прокурором Криму. Контракт про покупку був підписаний в 2004 році під час візиту Путіна на півострів.

Пізніше, як повідомляє “Проект”, контракт був розірваний Господарським судом України під тиском президента Віктора Ющенка, з яким конфліктував Кремль. Колишній постійний представник президента України в Криму Геннадій Москаль заявляв, що це стало однією з причин “газових воєн” між Москвою і Києвом.

“Висловлюючись кримінальним мовою наше вище керівництво скрисятнічало”, – говорив Москаль в інтерв’ю, заявляючи, що передача дачі Путіна і його постійний відпочинок на півострові окупилися б “в мільйони разів”.

Залишити відповідь